جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا

جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا

کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

 

اسپانیا کشوری است که در جنوب غربی اروپا قرار دارد و جزو اتحادیه ی اروپا محسوب می شود. پایتخت کشور اسپانیا شهر مادرید می باشد که دارای فرهنگی بسیار غنی و جا افتاده است.

بعد از کشور فرانسه کشور اسپانیا با مساحت تقریبا ۵۰۴٫۰۳۰ هزار کیلومتر مربع دومین کشور پهناور اروپای غربی است. پول رایجی که در این کشور استفاده می شود یورو می باشد.

طبق آمار های به دست آمده در سراسر جهان تعداد کسانی که به زبان اسپانیایی مسلط هستند به ۵۰۰ میلیون نفر می رسد. کشور اسپانیا از سمت شمال با آندورا و فرانسه و از سمت غرب با پرتغال دارای مرز های دریایی مشترک هستند.

اکثر کسانی که میخواهند بین کشور های اروپایی سفر کنند بی شک کشور اسپانیا را جزو اولویت های خود قرار می دهند زیرا این کشور برای کسانی که چندین بار به آن سفر کردند دارای محبوبیت زیادی است. کشور اسپانیا به علت داشتن بناهای تاریخی زیاد مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشد. همین موضوع باعث شده تا طی مرور زمان اقتصاد گردشگری این کشور قوی شده و به جایگاه بالا تر برسد.

کشور اسپانیا دارای ۴۸ میلیون جمعیت می باشد. این کشور در فصل تابستان پذیرای تعداد زیادی توریست می باشد. سواحل این کشور بیشترین توریست را در فصل تابستان دارد و جمعیتی که در سواحل دیده می شود غیر قابل باور است. بر خلاف تابستان ها این کشور در فصل زمستان آب و هوای بسیار سردی دارد و اکثر توریست ها بیشترین زمان خود را در هتل اقامت دارند. تاریخ کشور اسپانیا بسیار قدیمی و کهن می باشد همچنین جاذبه های طبیعی با قدمتی بالا را در خود جای داده است. این کشور در بعضی مناطق خود در فصل تابستان آب و هوای بی نظیری دارد. کشور اسپانیا در سال ۱۹۸۶ عضو اتحادیه اروپا شد.

جهت اخذ اقامت اروپا و زندگی در کشور های اروپایی با توریست کیمیا همراه باشید.

 

 

آلاماما و باغهای عمومی گرانادا (The Alhambra and Generalife Grends Granada)

 

مهم نیست چقدر در مورد آلاماما تحقیق کرده اید و یا در موردش عکس دیده اید، این قصر لذت بخش امروزی هنوز پا برجا می باشد. کاخ سلطنتی سلطنت نسرین برجسته هنری دوره اسلامی است، زمانی که آل آندلس همانطور که آنها آندالوسیا نامیده می شد نماد فرهنگ و تمدن در قرون وسطی اروپا بود.
مجتمع الحمبرا شامل چندین ساختمان، برج ها، دیوارها، باغ ها و مسجد است، اما این مجسمه های سنگی پیچیده، فلیگرهای ظریف، سقف کاذب با شکوه، آرک های زیبا و حیاط های آرام کاخ نسر است.
گفته می شود که کاخ مجاور ساخته شده برای امپراطور چارلز V، حتی در حالت ناتمام آن، بهترین نمونه معماری عالی رنسانس در کشور اسپانیا است.

 

آلاماما و باغهای عمومی گرانادا
آلاماما و باغهای عمومی گرانادا

 

شهر بارسلونا (Barcelona City)

 

بارسلونا دارای حقیقت تاریخی و عجیب و غریب است. از مسیرهای دیدنی می توان به پارک گولل رنگارنگ به کوچه های باری گوتیک وکلوب های شبانه ساحل به ده ها کلیسای مقدس شهر و شگفتی های معماری، اشاره کرد. شما می توانید برای چند روز در این شهر اقامت داشته باشید، اما برای کشف بیشتر مکان های دیدنی بارسلونا حداقل باید یک ماه در این شهر بمانید.
در بارسلونا، حتی سواحل هم شلوغ است، اما بارسلونا واقعا شهرزیبایی است که توجه همه را به خود جلب می کند. بسیاری از فعالیت ها در اطراف Las Ramblas، مجموعه ای از خیابان ها و کوچه های باریک بسته بندی شده با رستوران ها، کاباره ها و بازار عجیب و غریب انجام می شود. شما همچنین می توانید از صحنه خرید و اقسام غذا و شراب منطقه لذت ببرید.

 

شهر بارسلونا
شهر بارسلونا

 

مسجد بزرگ کوردوبا (The Great Mosque Of Cordoba)

 

مسجد کوردوبا یکی از بزرگترین شهرهای جهان و بهترین دستاورد معماری موریس در کشور اسپانیا است. نمای این جاذبه مانند نمای بنا های باستانی و قدیمی کشور ایران می باشد.
مصالح ساختمانی از ساختمانهای روم و ویسگوتیک در ساخت و ساز استفاده شده که از ۷۸۵ آغاز شد و در سال ۱۰۰۰ به ابعاد کنونی آن افزوده شده است. سالن نماز آن با کمتر از نوزده راهرو. مهم نیست که جایی که ایستاده اید یا چه مسیری را دنبال می کنید، ردیف های ستون ها بسیار منظم هستند و در الگو های متقارن قرار دارند.
خیابان های پیچیده مربع های کوچک و خانه های سفید رنگ کم با حیاط های زیبا که از خیابان قابل مشاهده است که جاده ی قدیمی اطراف مسجد را پر می کنند. زیر بنا و جو این زمین از گذشته ی خود به ارث رسیده است.

 

مسجد بزرگ کوردوبا
مسجد بزرگ کوردوبا

 

کلیسای جامع سولا و الکزار (Selville Cahedral Alcazar)

 

برج La Giralda، کلیسای جامع سوئیس و آلکازار برای تشکیل یک میراث جهانی یونسکو تشکیل شده است. طبق یونسکو، برج مناره “شاهکار معماری الموهد” است. کلیسای جامع فضای داخلی بیشتری نسبت به سنت پیتر در رم دارد و محراب اصلی ۳۷ متری مجسمه های حک شده است که به طور کامل در معرض طلا قرار دارد. آرامگاه مونوریتی کریستف کلمبوس توسط چهارگانه چهره های بزرگتر از زندگی حفظ می شود. La Giralda، نشان سیل، زندگی خود را به عنوان یک مناره شروع کرد و همه چیز از به جز مسجد بزرگ شهر که برای ساخت کلیسای جامع ساخته شده بود را از دست داده است.
مخالفت آلکازار توسط مورس در سال ۷۱۲ شروع شد و پس از تسخیر مسیحی پادشاه پدرو در سالهای ۱۳۰۰ در سبک نوموروسیتی غریب به نام مودهج ادامه یافت. اتاق ها و سالن ها نفس گیر هستند ولی باغ ها شادی برای قدم زدن در سایه دار درختان نارنجی معطر و لیمو دارد. همسایگی در شرق سانتا کروز، Juderia سابق (بخش یهودی) یک محله از خانه های سفید پوشیده وجود دارد که دارای بالکن های آهن و حیاط های پر از گل می باشد.

 

کلیسای جامع سولا و الکزار
کلیسای جامع سولا و الکزار

 

ساحل کاستا دل سول (Costa del Sol Beaches)

 

با ثبت رکورد به عنوان خورشیدی ترین نقطه اروپا می باشد ماسه های سفید توسط دریای ملایم پراکنده شده است، جای تعجب نیست که سواحل کاستا دل سول هدف از اروپای شمالی شمال اروپا است که به دنبال خورشید و شن و ماسه است. این محبوبیت در ابتدا به شدت پیشرفت جدی داشت، اما دولت آندالوسیان نه تنها این کار را متوقف کرد، بلکه روند فریب دادن بدترین مجرمان را آغاز کرده است و تمام قسمت های ساحل را به منظره های طبیعی، سواحل پاک و ساختمان های جذاب جدید جذب کرده است که بیشتر با محیط اطرافشان سازگار است.
سواحل تنها جاذبه گردشگران Costa del Sol نیست. احیای شهر متروکه مالاگا این ساحل را برای همه جذاب تر کرده است.

چند قدم از ساحل در ماربلا، شهر قدیمی خانه های سفید پوشیده شده و باقی مانده های باقیمانده Moorish Castillo است.

 

ساحل کاستا دل سول
ساحل کاستا دل سول

 

شهر قدیمی تولدو (Toledo’s Old City)

 

معماری مغولی، گوتیک و رنسانس، به یک شهر که الگروکو در یکی از نقاشی های مشهور خود دستگیر شده، مخلوط شده و درهم آمیخته است. بالا بر روی تپه گرانیتی و در سه طرف توسط غار عمیق از رودخانه تاگوس احاطه شده است، آن را یک مشخصات خیره کننده ارائه می دهد نزدیک شدن به آن از زیر یک چشم انداز فراموش نشدنی است.
طرح شهر، با الگوی نامنظم آن از خیابان های باریک و کوچه های متعدد کور، نشان دهنده گذشته آن است و معماری دوره مسیحی توسط کلیسایی ها طراحی شده است. کلیسای جامع گوتیک پر زرق و برق است، داخلی آن به شدت تزئین شده است، و دو کنیسه در جودریای قدیمی جوی در سبک موروی پرطرفدا هستند. کلیسای سانتومه از بهترین شاهکار های ال گرکو محسوب می شود.

 

شهر قدیمی تولدو
شهر قدیمی تولدو

 

شهر های سفید آندالوسیا (The White Towns Of Andalucia)

 

شهرهایی که سفید اند زیبا هستند و از تاریخ طولانی و جذاب این منطقه سخن می گویند. در غرب از جبل الطارق، کوه ها مستقیما از دریا می آیند و در میان خود این شهر های سفید را پنهان می کنند، که هر کدام در بالای تپه قرار دارد.
بیشترین منظره تماشایی Arcos de la Frontera است که در کنار یک کلیسای گوتیک، در یک صخره ۱۳۷ متری و کنار باغ های بادام قرار دارد. پیچ و خم آن پیچ و خم های کوچه های این شهر، نما های سرامیکی و کافه هایی که در بین راه ها وجود دارد زیبایی این شهر را چندین برابر کرده است.
در مجموع ۱۹ تا از این روستاها از خانه های سفید کوچک در منطقه اطراف ذخایر طبیعت Grazalema هستند. Grazalema و Zahara de la Sierra دو منطقه ی دیگر هستند که ارزش دیدن دارند. برای بازدید از این شهر حتما به اسپانیا سفر کنید زیرا معماری آن به گونه ای است اگر حتی مدت طولانی هم در آن مکان اقامت داشته باشید از آن خسته نمی شوید.

 

شهر های سفید آندالوسیا
شهر های سفید آندالوسیا

 

 

جهت مشاوره رایگان و اخذ اقامت اروپا با شماره دفتر مرکزی ۰۲۱۲۲۲۰۴۲۴۰ تماس بگیرید.

 

توریست کیمیا راحت‌ ترین و سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در اروپا برای شما و خانواده است. وبسایت گردشگری توریست کیمیا وابسته به هلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا و آژانس هواپیمایی آگرین گشت است که ارائه دهنده مطالب گردشگری و اقامت اروپا می باشد.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه