شرایط زندگی در آلمان ۲۰۱۹

شرایط زندگی در آلمان ۲۰۱۹

زندگی در آلمان

شرایط زندگی در آلمان

 

در این مطلب می خواهیم شرایط زندگی در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم و شما را با فرهنگ مردمان این کشور و شرایط زندگی در آلمان آشنا کنیم و به کسانی که اطلاعات کلی راجب سفر به این کشور ندارند کمک کنیم تا مطلع باشند و هزینه های کلی برای سفر به این کشور و زندگی در آلمان را بدانند. آلمان کشوری است که در غرب قاره ی اروپا قرار گرفته است و مساحت این کشور حدودا ۳۵۷٫۱۲۱ متر مربع می باشد. واحد پول این کشور یورو می باشد. آلمان در فصل زمستان دارای آب و هوای بسیار سردی است و در فصل تابستان آب و هوای گرمی دارد.

فصل بهار، آلمان از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است ولی اگر می خواهید در فصل زمستان یا تابستان به این کشور سفر کنید باید انتظار قیمت بالای اجناس را هم داشته باشید. جمعیت کشور آلمان ۸۲ میلیون نفر است و ۸ میلیون آن را مهاجرین تشکیل می دهند ۷۴ میلیون جمعیت باقی مانده ملیت آلمانی دارند. شهر نوردراین وستافن با داشتن ۱۷ میلیون جمعیت پرجمعیت ترین ایالت آلمان می باشد و در رتبه های بعدی ایالت های بایدن و بادن به ترتیب دارای ۱۲ و ۱۰ میلیون نفر جمعیت می باشند. شهر هامبورگ بیشترین جمعیت را دارد که ۳۰ درصد از این شهر را مهاجرین تشکیل می دهند. مردم آلمان با اتباع خارجی رفتار مناسبی دارند و اصلا نژاد پرست نیستند. مردمانی که دارای تابعیت آلمانی هستند دارای قانون مندی خاصی هستند و در کار هایشان نظم دیده می شود.

به طور کلی قانون یکی از اصول برای شرایط زندگی در آلمان محسوب می شود. شما حتی ممکن است برای کوچک ترین سرپیچی از قوانین که شاید اصلا به چشم دیده نشود هم جریمه شوید. این کشور دارای مناطق گردشگری و توریستی بسیار زیبایی است و جاذبه های گردشگری در این کشور به حدی زیاد است که شاید چندین ماه طول بکشد تا بتوانید تمام جاذبه های آن را ببینید. کشور آلمان هفتمین کشور پر بازدید دنیا به حساب می آید و پذیرای توریست های زیادی می باشد خصوصا در فصل های تابستان و بهار جاده رمانتیک،جاده شراب و… دارای رفت و آمد بسیار زیادی هستند که دارای محبوبیت زیادی بین مردم می باشند و از معروف ترین جاده های بین شهری در آلمان هستند.

میزان درآمد در این کشور بستگی به تحصیل هر فرد دارد هرچه تحصیلات بیشتری داشته باشد درآمد بیشتری هم خواهد داشت حقوق در این کشور برای هر ساعت ۹ یورو در نظر گرفته شده است. همچنین درآمد افراد با توجه به سابقه کاری و رشته تحصیلی تعیین می شود برای مثال افرادی که سابقه کاری کمی دارند و به تازگی فارغ التحصیل شده اند حقوقی بین ۲۶۰۰ تا ۳۶۰۰ یورو را دریافت می کنند اما کسانی که دارای سابقه کاری بالایی هستند حقوق دریافتی بین ۵۱۰۰ تا ۶۲۰۰ یورو دارند.

کسانی که در رشته های پزشکی، پرستاری و دیگر رشته ها مانند داروسازی تحصیل کردند حقوق های بیشتری را دریافت می کنند. متوسط هزینه ای که برای زندگی در آلمان نیاز دارید بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو است. البته توجه کنید که این مقدار پول به سطح و وضع مالی فرد هم بستگی دارد. در ادامه مطلب با ما شرایط زندگی در آلمان در سال ۲۰۱۹ همراه باشید.

 

اقتصاد در آلمان

 

این کشور دارای موجودی سرمایه ی بسیار زیادی بوده به همین علت باعث شده این کشور برای کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند بسیار مورد اعتماد و مناسب باشد. همچنین این کشور دارای نیروی کار بسیار خوبی است و نسبت به بقیه کشورهای اروپایی دارای شرایط بهتری برای کار و زندگی است. اما توجه داشته باشید که این شرایط شامل حال مهاجرین غیر قانونی نمی شود و زندگی برای این افراد در کشورهایی نظیر اسپانیا، ایتالیا و کشورهای دیگه ی جنوبی اروپا بسیار دشوار است. اگر می خواهید در کشور آلمان زندگی کنید تسلط کامل به زبان انگلیسی کافی نیست و باید حتما به زبان آلمانی هم تسلط داشته باشید.

 

بسته بودن تمامی مراکز در روز یک شنبه

 

شاید برای شما شنیدن این موضوع عجیب باشد ولی تمامی مراکز خرید و مکان ها در روز یک شنبه بعد از ظهر بسته هستند و تا روز بعد (دوشنبه) باز نخواهند کرد. یکشنبه در آلمان روز استراحت محسوب می شود شما می توانید برای این روز برنامه ریزی کنید و نهایت استفاده مفید را از آن داشته باشید. اکثر توریست هایی که برای اولین با به این کشور سفر می کنند شاید از این موضوع خبر نداشته باشند و یا حتی فراموش کنند ولی ممکن است یکشنبه را بدون غذا بگذرانید پس توجه داشته باشید اگر قصد خرید کردن دارید تمامی خرید های خود را در روز قبل یکشنبه انجام دهید که مبادا دچار مشکل برای خرید شوید.

 

سیستم آموزشی در آلمان

 

این کشور قوانین به خصوصی را در بحث آموزشی دارد. شما می توانید در دانشگاه های این شهر رایگان شروع با تحصیل کنید و نگران درآمد و هزینه های دانشگاه نباشید. ولی باید مبلغ ناچیزی را در هر ۶ ماه پرداخت کنید. این کشور بسیار کشور پیشرفته ای می باشد و در آمریکا برای تحصیل شما نیاز به دریافت وام و قرض دارید اما در آلمان شما می توانید به راحتی به کسب درآمد بالا برسید بدون این که به چگونگی پرداخت شهریه فکر کنید.

 

مشاغل مورد نیاز در آلمان 

 

 • لوله کشی
 • سنگ تراشی
 • عایق صنعتی
 • متخصص سقف
 • برنامه نویسی
 • توسعه ی نرم افزار
 • مهندس IT
 • حسابداری

 

بهترین شهر های آلمان برای زندگی ایرانی ها

 

اگر بخواهیم شهری را برای زندگی ایرانی ها پیشنهاد کنیم کار آسانی نیست زیرا تماما بستگی به شرایط مالی، شغلی فرد دارد ولی می توان گفت شهر های هامبورگ، فرانکفورت، برلین و دوسلدورف از بهترین شهر ها برای زندگی هستند که هرکدام به خودی خود دارای شرایط متفاوتی می باشند. شهری مثل مونیخ هم برای کسانی که دارای شرایط مالی خوبی هستند هم مناسب نیست زیرا هزینه های کلی در این شهر بسیار بالا می باشد.

در کل شهر های زیادی برای کسانی که زندگی تقریبا کم خرج و آسوده می خواهند وجود دارد، اما اگر کشور های بهتر می خواهید می توانید با اخذ اقامت اروپا به دیگر کشور های اروپایی دست پیدا کنید.

 

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان

 

۶۰% مردم این شهر پیرو هیچ ادیانی نیستند. این شهر، شهری بسیار هنری اما در عین حال بسیار مدرن است. شهر برلین دارای آب و هوای بسیار معتدلی است و فقط در ماه های دسامبر و مارس دارای بارش برف معمولی          می باشد. این شهر دارای ۴ دانشگاه دولتی و حدودا ۳۰ دانشگاه خصوصی است که به شما حق انتخاب زیادی در بین رشته های درسی را می دهد و شما هیچ محدودیتی در این خصوص ندارید. برلین دارای ۸۹۲ کیلومتر مساحت می باشد. این شهر از نظر بازدید سومین شهر پر بازدید می باشد و در سال ۱۹۴۹ شهر برلین به عنوان یک ایالت حساب شده است.

زندگی در آلمان
هامبورگ

 

شرایط بهداشتی و درمانی در آلمان

 

در این کشور هزینه های درمانی بر عهده ی بیمه می باشد و بیماران از خدماتی مثل زایمان، درمان های سرپایی، دندان پزشکی و… استفاده می کنند. اگر هزینه ای بر عهده ی بیماران باشد می توان گفت هزینه ی کمی باید برای درمان پرداخت کنند.

تقریبا ۹۰% مردم آلمان بیمه هستند و کارمند ها با درآمد های بالا می توانند برای خود بیمه شخصی دریافت کنند اما اگر بیمه دولتی را انتخاب کردید باید ۱۵ درصد از حقوق خودتان  را به صندوق بیمه انتقال بدهید.

 

جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص روش های اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا میتوانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 
مطلب مفید  روش های اخذ اقامت اروپا + مزایای هرکدام ( سال 2019 )

 

هزینه های زندگی در آلمان

 

هزینه ی خورد و خوراک

 • یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت حدودا ۱۰ یورو می باشد.
 • یک وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران معمولی بین ۴۰ تا ۶۰ یورو است.
 • ۱ لیتر شیر ۰/۸۵ یورو
 • کاپوچینو ۳ یورو

 

هزینه ی حمل و نقل در آلمان

 

 • قیمت یک عدد بلیط یک طرفه مترو ۳ یورو است.
 • بلیط ماهانه مترو ۷۰ یورو
 • قیمت تاکسی زمانی که شوار می شوید ۳/۵ یورو
 • قیمت تاکسی به ازای هر ۱ کیلومتر اضافی ۲ یورو
 • قیمت اجاره یک تاکسی برای ۱ ساعت ۳۵ یورو
 • هر ۱ لیتر بنزین ۱/۵۰ یورو

 

ارزان ترین شهر های آلمان برای زندگی

 

 • لیپزیگ (Leipzig)
 • بوکوم (Bochum)
 • کیل (Keil)
 • سیگن (Siegen)
 • جنا (Jena)
 • اوسانبورگ (Osnabruck)

 

هزینه های اجاره خانه برای زندگی در آلمان برای یک ماه

 

 • قیمت آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بین ۶۰۰ یورو تا ۹۰۰ یورو می باشد.
 • قیمت آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر بین ۳۵۰ تا ۷۰۰ یورو
 • قیمت آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۱۳۵۰ یورو
 • قیمت آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر ۹۷۰ یورو
 • قیمت هر متر برای خرید یک واحد آپارتمان در مرکز شهر ۴۴۰۰ یورو است.
 • قیمت هر متر برای خرید یک واحد آپارتمان در خارج از شهر بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو است.

 

 

معایب زندگی در آلمان

 

برای زندگی در آلمان باید به سطح B1 زبان آلمانی مسلط باشید که حداقل یک سال و نیم زمان می برد و هر ترم آن ۱ ماه تا ۲ ماه به طول می انجامد. شما نمی توانید با قرار گرفتن در اجتماع زبان آلمانی را یاد بگیرید. اما توجه داشته باشید که اگر تصمیم رفتن به کلاس های یادگیری زبان آلمانی را دارید هزینه ی هر ترم آن بین ۱۱۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو است و کلاس رایگان آلمانی وجود ندارد. پرداخت مالیات در این کشور بسیار سنگین است و ۱۵ درصد از درآمد شغلی شما برای بیمه به صورت خودکار کم می شود. خبر خوب این است که با این که درصدی از درآمد شما صرف بیمه می شود که شاید شرایط زندگی را برای شما سخت بسازد اما از سوی دیگر شما هیچ خرجی برای درمان ندارید. از دیگر معایب زندگی در این کشور این است که اجاره خانه بسیار بالا است و شما برای اجاره یک واحد آپارتمان ۵۰ متری در هامبورگ باید ۹۰۰ یورو بپردازید.

 

در ادامه و انتهای این مطلب در  سفری ۲ دقیقه ای به شهر برلین با ما همراه باشید:

 

 

توریست کیمیا راحت‌ ترین و سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در اروپا برای شما و خانواده است. وبسایت گردشگری توریست کیمیا وابسته به هلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا و آژانس هواپیمایی آگرین گشت است که ارائه دهنده مطالب گردشگری و اقامت اروپا می باشد.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه