اقامت اتریش

 

راه های اخذ اقامت اتریش :

 

 • اقامت اتریش از طریق تمکن مالی
 • اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

 

 

۱٫ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

 

افرادی که در ایران از تمکن مالی خوبی برخوردارند، با احراز شرایط زیر می توانند اقامت اتریش را از طریق تمکن مالی دریافت کنند.
در صورتی که سرپرست خانواده اثبات کند ماهیانه ۱۸۰۰ یورو برای خود، ۹۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اتریش از روش تمکن مالی خواهد بود.
این درآمد می تواند از چهار محل ذیل نشان داده شود:
۱٫سود سپرده بانکی ۲٫اجاره نامه ملک ۳٫حقوق بازنشستگی ۴٫سود سهام شرکت ها با صورت دارایی
لازم به ذکر است مبلغ درآمد ماهیانه احراز شده توسط متقاضی برای یک سال، باید در حساب بانکی ایشان در ایران موجود باشد.
به طور مثال برای اقامت دو نفر (متقاضی و همسر) باید مبلغ زیر یا معادل ریالی آن در حساب سرپرست خانواده در ایران موجود باشد:
€۳۲۴۰۰=۱۲*۲۷۰۰
متقاضی می تواند پس از گذشت ۵ سال از زمان دریافت این اقامت، درخواست اقامت دائم و پس از آن طبق قوانین مهاجرتی، پاسپورت دوم دریافت کند.

 

مزایای اخذ اقامت اتریش از روش تمکن مالی

 

 • ساده ترین روش اخذ مجوز اقامت اروپا شینگن
 • معاف از پرداخت مالیات سالانه
 • عدم محدودیت سنی
 • سهولت در تمدید مجوز اقامت اروپا
 • عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اروپا
 • امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در عرصه بین المللی
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن

 

مدارک لازم جهت اخذ اقامت اتریش از روش تمکن مالی

 

 • مدارک تمکن مالی سرپرست خانواده (گواهی سود سپرده بانکی- اجاره نامه رسمی- حکم بازنشستگی و فیش حقوقی-گواهی سود سهام بورس) متقاضی اقامت اتریش
 • گواهی عدم سوء پیشینه تمام اعضای خانواده لازم به ذکر است که متقاضی با دریافت اقامت تمکن مالی ، فقط اجازه کار کردن از طریق ثبت شرکت را دارد.
 • شش قطعه عکس تمام اعضای خانواده
 • شناسنامه تمام اعضای خانواده
 • پاسپورت تمام اعضای خانواده
 • گواهی شغلی سرپرست

 

۲٫ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

 

با ثبت شرکت در اتریش می توان اقامت این کشور را همزمان برای دو خانواده اخذ نمود.
طبق قوانین مهاجرت اتریش ، با ثبت یک شرکت، مدیر عامل و سهامدار شرکت به همراه خانواده هایشان واجد شرایط اخذ اقامت اتریش خواهند شد. این شرکت باید برنامه بیزنسی داشته باشد که کارشناسان ما این برنامه را تهیه و نگارش خواهند کرد.

در نظر داشته باشید داشتن مدرک دانشگاهی لیسانس یا بالاتر برای سهامداران شرکت الزامیست. همچنین سرمایه اولیه شرکت حداقل ۳۵۰۰۰ یورو بوده که نصف این مبلغ به حساب اتریشی واریز شده و پس از اخذ اقامت قابل برداشت می باشد.
کسب و کار در اتریش با توجه به شرایط مساعد اقتصادی و سطح مالیاتی نسبتا پایین با امکان بهره مندی از معافیت ها، می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان اقامت اروپا باشد.

اخذ اقامت چند خانواده با یک شرکت باعت صرفه جویی در هزینه های اقامت اروپا و اداره شرکت می شود.

 

مزایای اخذ اقامت اتریش از روش ثبت شرکت

 

 • اخذ اقامت اروپا برای مدیر عامل و سهامدار به همراه خانواده هایشان همزمان با ثبت یک شرکت
 • مالیات بر درآمد در اتریش تا ۲۵ % سالانه
 • عدم محدودیت سنی متقاضی اقامت اتریش
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن
 • استفاده از بیمه بازنشستگی و درمانی با داشتن اقامت اتریش
 • سهولت در تمدید مجوز اقامت اروپا
 • امکان بهره مندی از معافیت های مالیاتی

برای اطلاع از جزئیات روند اخذ اقامت اتریش و مشاوره رایگان با تلفن ۰۲۱۲۲۲۰۴۲۴۰ تماس بگیرید.

 

اطلاعات تکمیلی در مورد اتریش :
توجه فرمایید موارد ذیل برای افزایش اطلاعات مخاطبان درج شده و جزء خدمات موسسه حقوقی و بین المللی کیمیاسپنتا نمی باشد.

 

درباره کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی و پایتخت آن شهر وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک ، از شرق با اسلواکی و مجارستان ، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوییس و لیختنشتاین هم‌ مرز است.
قسمت اعظم اتریش را کوه‌های آلپ و سایر کوهستان‌ها در قسمت غرب و جنوب در برگرفته و قسمت‌های شرقی و شمالی آن نسبتا کم ارتفاع هستند.

آب و هوای اتریش در زمستان‌ها سرد و در تابستان‌ها ملایم همراه با بارندگی نسبتا زیاد است. سرزمین فعلی اتریش از قرن چهارم پیش از میلاد محل سکونت قوم سلت بوده است.

در همان زمان این سرزمین بدست رومی‌ها افتاد و طی قرن‌ها مرکز تاخت و تاز مهاجمان شد. اتریش از سال ۱۴۵۳ عنوان دوک نشین پیدا کرد. در سال ۱۹۱۴ که آغاز جنگ جهانی اول بود اتریش نقش بزرگی داشت.

بهانه‌ای که باعث برافروختن آتش جنگ شد قتل فرانتس فردیناند، ولیعهد اتریش ، در سفری به صربستان بود. او بدست یک دانشجوی صربی بنام پرنزیپ ترور شد. دولت اتریش پس از این واقعه خواستار اعزام نمایندگانی برای تحقیق شد ولی با مخالفت صربستان ، اتریش در بیست و هشتم ژوئیه سال ۱۹۱۴ به آن کشور اعلان جنگ داد.
با شروع جنگ روسیه به نیروهای خود آماده باش داد و در پی آن آلمان به حمایت از اتریش وارد جنگ شد. در سال‌های اولیه پیروزی بیشتر با متحدین ( اتریش ، آلمان ، عثمانی ، بلغارستان ) بود ولی سرانجام شکست‌ها آغاز شد. در اواخر سال ۱۹۱۸ اتریش شکست نهایی را پذیرفت.
در سال ۱۹۳۸ همزمان با اوج پیشرفت هیتلر و نازیسم در آلمان ، نازی‌ها اتریش را تحت اشغال خود درآورده و تا پایان جنگ دوم این الحاق وجود داشت. درسال ۱۹۴۵ اتریش بوسیله متفقین تسخیر شد و بار دیگر دارای حکومت جمهوری شد.
اتریش در سال ۱۹۹۵ عضو اتحادیه اروپا شد اما از نظر قانون اساسی همانند برخی دیگر از کشورها همچون سوئد بی‌طرف باقی ماند.

 

تقسیمات کشوری اتریش

 

اتریش که یک جمهوری فدرال است، دارای ۹ ایالت به شرح ذیل می باشد:

 

بورگن‌لاندسالزبورگ
کرنتناشتایرمارک
اوبراسترایشتیرول
نیدراسترایشفورآرلبرگ
  وین

 

پایتخت اتریش : وین

ویَن پایتخت کشور اتریش و یکی از استان‌های نه‌گانه کشور اتریش محسوب می‌شود. این شهر بزرگترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ در اروپا است. تا قبل از شروع قرن بیستم میلادی، وین بزرگترین شهر آلمانی زبان در اروپا بود. پیش از شروع جنگ جهانی اول این شهر دارای دو میلیون نفر جمعیت بود.
وین نماد زندگی اتریشی است. این شهر با وجود تئاتر های خیابانی، باله، اپرا، نمایش های موزیکال، نگارخانه ها و … پر از هیجان است و شهری زنده و دینامیک برای بازدید است. ولی این از جلوه های سنتی این شهر نمی کاهد. چندین قصر سلطنتی، موزه های شگفت انگیز و همچنین هوفبورگ، منزل حاکمین هابزبورگ نیز در این شهر قرار دارد. زندگی مدرن پرسرعت در کنار معماری تاریخی جذاب باعث شده که این شهر شهری باشکوه برای بازدید باشد.

 

راه های دیگر مهاجرت به اتریش

 

مهاجرت به اتریش از طرق زیر ممکن میباشد:
ازدواج در اتریش ، نامزدی در اتریش ، کار در اتریش ، پناهندگی در اتریش ، سرمایه گذاری در اتریش و تحصیل در اتریش

 

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در ویزای ازدواج شخص متقاضی باید partner یا شخص مقابل را در نظر داشته باشد که حاضر به ازدواج با او باشد، پس از ازدواج، سند ازدواج و سایر مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز اتریش را به سفارت آن کشور تحویل داده و درخواست اخذ ویزا می کنند و پس از طی مراحل قانونی می توان اقامت اتریش و در نهایت تابعیت این کشور را اخذ نمود.

اخذ اقامت اتریش از طریق نامزدی

در ویزای نامزدی فرد باید دقیقا مانند ازدواج، یک فرد را مورد نظر داشته باشد و دقیقا مراحل ویزای ازدواج پشت سر گذاشته شود اما در این روش تفاوت هایی با ویزای ازدواج وجود دارد، آن هم اینکه اولا شانس بسیار کمتری نسبت به ویزای ازدواج دارد و چون سند ازدواجی در میان نیست، لذا مدارکی که افسر ویزا به آنها استناد می کند مدارکی است از قبیل: عکس های دو نفره، اس ام اس هایی که بین آنها رد وبدل میشود، عکس هایی از فضای چت روم و ….

اخذ اقامت کاری اتریش

در روش ویزای کار قوانین متحدی در اتحادیه اروپا وجود دارد که همه کشورهای عضو از آن تبعیت میکنند. به عنوان مثال افرادی که ویزای کار ندارند و تمایل دارند که برای کار در اروپا اقدام بکنند باید در ابتدا یک کار فرما در اتریش داشته باشند و این کارفرما کار مورد نظر را سه ماه در اتریش آگهی کرده اما کسی در کل اتریش حاضر به پذیرفتن آن نباشد سپس سه ماه در سطح اتحادیه اروپا آگهی کنند باز کسی حاضر به پذیرش کار نباشد در این صورت است که میتواند برای فرد خارج از اتحادیه اروپا دعوت نامه بفرستد تا شخص متقاضی ویزای کار خود را اخذ کند. در صورتی که متقاضی مشغول به کار شده و مالیات پرداخت کند، می تواند موفق به دریافت اقامت اتریش شود.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی از طرق مهاجرت به اتریش ، روش سرمایه گذاری است. در این روش افراد باید در ابتدا از طریق کشور ثالث وارد کشور اتریش شوند و در آنجا شرکتی به ثبت برسانند. زمانی که شرکت به ثبت رسید باید یک طرح توجیهی ارائه دهند که دولت باید با این طرح موافقت نماید، بعد از موافقت با طرح توجیهی سرمایه را به تناسب وارد کشور اتریش نموده، اقامت اتریش را اخذ کرده و تجارت آغاز می شود. در مدت ۵ سال باید شخص سرمایه گذار نشان دهد که مالیات پرداخت کرده و حقوق خودش به عنوان مدیر عامل و همکارانش بدون مشکل برداشت شده باشد و پس از آن این اقامت موقت به اقامت دائم اتریش تبدیل خواهد شد.
مشکلی که در اینجا (نه فقط برای کشور اتریش بلکه کلا برای سرمایه گذاری در خارج از کشور) وجود دارد این است که هموطنانی که برای سرمایه گذاری در اروپا اقدام میکنند اغلب از بازار هدف آگاهی کامل ندارند و با این شرایط امکان از دست دادن پول و سرمایه شان بسیار بالاست پس شاید خیلی راه امن و مطمئنی برای اخذ اقامت اتریش نباشد.

اقامت اتریش از روش تحصیلی

افراد بسیاری هستند که همیشه تحصیل در دانشگاههای برتر جهان برایشان جذابیت دارد. کشور اتریش برترین دانشگاههای دنیا را در خود جای داده و علاوه بر رنکینگ بالا، رایگان بودن تحصیل در این کشور هر فردی را مجذوب دانشگاههای آن می نماید. تحصیل در اتریش مانند خیلی از کشورها در دوره لیسانس ۴سال، در دوره فوق لیسانس ۲ سال و در دوره دکتری ۴ سال است و در تمام این دوره ها تحصیل رایگان میباشد دانشجویانی که در اتریش تحصیل میکنند ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند. پس از فارغ التحصیلی کارت قرمز – سفید – قرمز به فرد دانشجو داده میشود تا در این مدت یکساله برای اقامت اتریش و تمدید ویزا اقدام کند. به عنوان مثال کاری را پیدا کند یا یک تجارت راه اندازی کند تا بتواند اقامت اتریش را اخذ نماید.

کار در اتریش

کشور اتریش یکی از کشور های اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی می باشد. همانطور که میدانید بسیاری از افراد هستند که قصد دارند از طریق ویزای کار وارد این کشور بشوند و در کنار بحث اقامت اروپا که یک موضوع بسیار حائز اهمیت هست درآمد بالایی را کسب نمایند.
شما می توانید با کسب یک سری از امتیازات، ویزا و اقامت کشورهای عضو اتحادیه را به دست آورید. همانطور که میدانید کشور هایی مانند اتریش، آلمان، دانمارک، آفریقای جنوبی و … متقاضیان بسیار زیادی در رابطه با ویزای کار دارند که هدف اصلی این افراد کسب درآمد بالا و همچنین اقامت اروپا می باشد.
اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها، همچنین در اعطای اجازه اقامت و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.
بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند و یا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل واخذ اقامت اتریش با مجوز کار خواهند داشت.
گفتنی است، افرادی که موفق به اخذ ویزای کار اتریش می شوند، پس از حدودا چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش ، می توانند موفق به اخذ اقامت دائم اتریش شوند.
بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا ، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت های کاریابی اتحادیه اروپا آگهی شود. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸کشور عضو این اتحادیه ، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه به خدمت گیرند.

کارت قرمز-سفید-قرمز و اقامت اتریش

هر فرد با اخذ کارت قرمز- سفید – قرمز این اجازه کار در اتریش را دارند. این کارت به فرد اجازه کار در کشور اتریش را بدون هیچ محدودیتی می دهد.
افرادی که در کشور اتریش فارغ التحصیل می شوند می توانند به راحتی این کارت را اخد نمایند. به طور مثال اگر شما مقطع لیسانس را در کشور اتریش بگذرانید، می توانید بدون اینکه نگران برگشت یا ادامه تحصیل باشید کارت قرمز-سفید-قرمز را دریافت نماید و به دنبال کار مدنظر خود باشید.
در هر صورت اگر شما نتوانستید از طریق ویزای کار وارد کشور اتریش شوید می توانید از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و بعد از اتمام تحصیل در اتریش ، کارت قرمز-سفید-قرمز را اخذ نمایید. افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد اتریش می شوند شانس بالاتری برای اخذ این کارت خواهد داشت. پس اگر شرایط شما برای دریافت ویزای کار مناسب نیست می توانید به واسطه تحصیل وارد کشور اتریش شوید.

مالیات شرکت ها در اتریش

درآمد شرکت های مقیم اتریش مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شود. بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی ۲۵درصد بطور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.
بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۴به ۲۵درصد در سال ۲۰۰۵، کشور اتریش بسیار بیشتر مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است. در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزء کشورهای اروپای غربی قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۵ قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی و لهستان یکسان شده و میزان مالیات در این کشور را کاهش بیشتری داده است.

امکانات جهت کسر مالیات در اتریش

به حساب آوردن ارزش شرکت به طرق مختلف میزان بار مالیاتی را برای شرکت ها تا حد ۲۳% کاهش می دهد.
بر اساس بررسی های جاری، میزان بار مالیاتی مؤثر تشکیلات سرمایه داری طبق گزارشات مرکز تحقیقات اقتصاد اروپا برای اتریش ۲۳,۱% محاسبه شده است. معافیت مالیاتی به میزان ۹% در صورت سرمایه گذاری از جمله امکانات فوق العاده ای می باشد که چنین شرایطی را فراهم می کند. همچنین معافیت تحقیقاتی، آموزشی، حرفه ای، کسر مالی در صورت ضرر و زیان و به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن نیز باعث کاسته شدن از میزان مالیات می شود. بدین طریق میزان بدهی تشکیلات شرکتی در اتریش تا حدود ۴۰% کمتر از آلمان می باشد.

معافیت مالیاتی برای تحقیقات در اتریش

در صورتی که مخارج صرف شده برای تحقیقات موجب کشفیات با ارزشی برای پیشرفت و یا بهبود اقتصاد ملی شود، تا سقف ۳۵% آن را می توان از دولت اتریش بازپس گرفت. بدین ترتیب اتریش پرجاذبه ترین سیستم مالیاتی را در زمینه F&E در سطح اروپا ارائه می نماید. شرکت های اتریشی که در سال سودآوری نداشته اند در حالی که مخارج زیادی را متحمل شده اند، می توانند از مزایای مالی برای تحقیقات به میزان هشت درصد مخارج صرف شده بهره مند شوند.

معافیت مالیاتی برای آموزش در اتریش

در اتریش معافیت آموزشی تا حد ۲۰% برای دوره های آموزشی و تکمیلی کارمندان را می توان در نظر گرفت. همچنین می توان از اعتبار مزایای آموزشی تا ۶% برای مخارج متحمل شده، بهره مند شد. هزینه هایی مانند مالیات شغلی و مالیات بر ثروت که در کشورهای دیگر معمول می باشند در اتریش وجود ندارد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]