اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

 

قاره اروپا از زمانی که به رشد اقتصادی رسید توانست حتی کوچکترین شهرها و کشور های خودش را رونق ببخشد. همانطور که گفتیم این قاره و کشور های آن شرایطی عالی را برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری امن و مطمئن هستند را می سازد و حتی امروزه به جوانان این فرصت را داده است که در بهترین مراکز آموزشی جهان در کشور های اروپایی تحصیل کنند و با مدارکی معتبر شروع به اشتغال زایی و کسب درآمد کنند و یا حتی شرکتی را در راستای تخصص خود پس از فارغ التحصیلی ثبت نمایند. برای کسانی که دنبال سرمایه گذاری هستند قاره ی اروپا یکی از بهترین گزینه ها می باشد زیرا حق انتخاب زیادی به سرمایه گذاران می دهد. متقاضیان برای سرمایه گذاری می توانند با در نظر گرفتن کشور و نوع سرمایه گذاری برای دریافت اقامت اروپا به صورت دائم، سرمایه گذاری را انجام دهند. 

سرمایه گذاری در اروپا یکی از آسان ترین و سریعترین روش های اخذ اقامت اروپا برای متقایان مهاجرت به اروپا می باشد به همین دلیل سالانه متقاضیان زیادی از این روش مهاجرت به اروپا را تجربه می کنند و این مهم باعث جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در اروپا می شود. 

مهم است که توجه داشته باشید که هر کشور برنامه های متعددی را برای اقامت دائم ارایه می دهد. در اینجا ، تمرکز ما روی مهاجرت به روش کسب و کار و سرمایه گذاری می باشد. متقاضیانی که از مسیر مهاجرت تجاری اقدام می کنند کارآفرین، سرمایه دار و یا سرمایه گذار نامیده می شوند.

این افراد بر اساس تجربه کسب و کار گذشته خود، دارایی ها یا سرمایه گذاری انتخابی خود به عنوان مقیم دائم انتخاب می شوند.

این افراد هنگامی که وضعیت اقامت دائم خود را برای مدت زمان مورد نیاز ان کشور تکمیل کردند می توانند جهت کسب شهروندی اقدام نمایند.

 

روش های سرمایه گذاری در اروپا

 

با استفاده از روش های زیر می توانید در اروپا سرمایه گذاری کنید اما نکته قابل توجه و مهم این است که برنامه ریزی درست مهمترین گام برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری مناسب می باشد و باید سرمایه گذاری شما به صورتی باشد که سرمایه اولیه شما به میزان مناسبی افزایش پیدا کند. 

 

 1. خرید ملک
 2. خرید حق امتیاز شرکت های معروف
 3. سرمایه گذاری در بخش صنعت، خدمات، تولید، واردات و صادرات
 4. خریداری بیزینس های آماده از هلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا

 

طبق قوانین اتحادیه اروپا اگر متقاضی به مدت ۵ سال در یک کشور اروپایی اقامت داشته باشید، پس از ۵ سال می تواند برای اخذ اقامت اروپا به صورت دائم اقدام کند و همچنین بعد از گذشت ۵ سال از اقامت، می تواند با توجه به علاقه خود در هر کشوری که می خواهد زندگی کند. (۲۶ کشور عضو اتحادیه) 

نکته مهم دیگر این است که در ۵ سال اول اقامت باید حداقل ۶ ماه در سال را در کشوری که در آن سرمایه گذاری کرده اید بگذرانید.

 

مزایای سرمایه گذاری در اروپا 

 

 • عدم نیاز به ثبث شرکت
 • عدم نیاز به داشتن مدرک زبان
 • کوتاه ترین و سریع ترین روش اقامت اروپا است
 • امکان اخذ اقامت اروپا برای متقاضی همراه با خانواده
 • حقوقی تقریبا اندازه ی شهروندان اتحادیه ی اروپا دارد
 • امکان راه انداختن کسب و کار در تمام کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان سفر، اقامت، تحصیل و کسب و کار آزادانه در کل اتحادیه اروپا