راهنمای سفر به فلورانس

راهنمای سفر به فلورانس

راهنمای سفر به فلورانس

شهر فلورانس پایتخت تاریخی و زادگاه رنسانس ایتالیایی است و یکی از زیباترین شهر های تاریخی جهان محسوب می شود که معماری های تاریخی، قصرهای سلطنتی متعدد و آثار هنری زیبایی در آن دیده می شود. در این شهر زیبا جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد و چشم هر بازدید کننده ای را به خود خیره می کند. شهر فلورانس تلفیقی از تاریخ و مدرنیته است که دیدنی های بسیاری را بوجود آورده است. فلورانس همه ی سلیقه ها را تحت تاثیر قرار می دهد و همانند یک موزه ی بی سقف می باشد. در ادامه این مقاله به معرفی شهر فلورانس و راهنمای سفر به فلورانس می پردازیم با توریست کیمیا همراه باشید. 

 

وضعیت آب و هوا

آب و هوای فلورانس تقریبا معتدل است و در روز های تابستان گرم و مرطوب است اما شب های تابستان هوای خنک و نسبتا سردی را تجربه خواهید کرد. در زمستان ها هوا سرد می شود اما این سرما طولانی نیست و زودگذر است. شهر فلورانس نسبتا همیشه بارانی است و طبق تجربه و سابقه توریستی فصل های بهار و پاییز ایده آل ترین زمان برای سفر به این شهر است. 

هزینه های روزانه 

هزینه یک شب اقامت در هاستل های فلورانس (مسافرخانه) روزانه بین ۱۰ تا ۴۰ یورو می باشد. همچنین اتاق های شخصی نیز از حدود ۵۰ یورو آغاز می شود. به طور کلی هزینه اقامت در هاستل های فلورانس نسبتا ارزان و به صرفه است در تابستان نیز این قیمت ها کمی افزایش می یابد. 

 

هزینه اقامت هتل ها 

  • هتل ۲ ستاره ۴۰ تا ۱۸۰ یورو
  • هتل ۳ ستاره ۴۰ تا ۲۰۵ یورو
  • هتل ۴ ستاره ۴۷ تا ۵۰۰ یورو
  • هتل ۵ ستاره ۲۲۷ تا ۷۰۰ یورو

قیمت مواد غذایی 

قیمت صبحانه: اغلب هتل های این شهر وعده ی صبحانه را رایگان رایه می دهند اما کافه ها و شیرینی فروشی های مناسبی برای صرف صبحانه ارزان وجود دارد که می توانید از ۳ الی ۷ یورو برای صبحانه خرج کنید.

هزینه ناهار: همیشه در فلورانس می توانید رستوران های خوب و ارزانی را پیدا کنید که از کیفیت مناسبی نیز برخوردار هستند. و حدودا از ۵ الی ۱۰ یورو هزینه باید بپردازید.

هزینه شام: رستوران های کوچک و بزرگ زیادی در فلورانس وجود دارد که بسته به منطقه ی رستوران، قیمت های متفاوتی دارند و بطور میانگین از۷ الی ۲۵ یورو مثبت قیمت دارند. 

* نکته اگر هم به آشپزی خانگی علاقه دارید و خودتان می خواهید آشپزی کنید بسته به نوع غذای انتخابی تقریبا روزانه بین  ۲۹ الی ۷۰ یورو رج در بر دارد که در مواردی می تواند مقرون به صرفه باشد.

 

هزینه حمل و نقل عمومی

هزینه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر۲۰ تا ۲۸ یورو
هزینه اتوبوس اکسپرس از فرودگاه تا مرکز شهر۶ یورو
هزینه قطار از فرودگاه PSA تا فلورانس۸.۱۰ یورو
هزینه هر ۳ کیلومتر جابجای توسط تاکسی در سطح شهر۶ تا ۱۱ یورو
هزینه اتوبوس در سطح شهر۱.۲۰ یورو

 

  • نکته قابل توجه این است که قیمت های اعلام شده در زمان نشر این مطلب به این صورت می باشد و با توجه به تورم و تغییرات ارزی این مبالغ تا حدودی بالاتر می رود. 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اروپا و ویزای شینگن با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

توریست کیمیا راحت‌ ترین و سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در اروپا برای شما و خانواده است. وبسایت گردشگری توریست کیمیا وابسته به هلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا و آژانس هواپیمایی آگرین گشت است که ارائه دهنده مطالب گردشگری و اقامت اروپا می باشد.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه