شرایط زندگی در اتریش + هزینه ها ۲۰۱۹

شرایط زندگی در اتریش + هزینه ها ۲۰۱۹

آشنایی با کشور اتریش 

اتریش کشوری زیبا و پیشرفته در اروپای مرکزی می باشد. کشور اتریش از شرق با اسلواکی و مجارستان، از سمت غرب با لیختنشتاین و سوئیس از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از شمال با جمهوری چک و آلمان همسایه و هم مرز است. پایتخت اتریش شهر وین می باشد و مساحت آن ۸۳/۸۵۵ کیلومتر مربع است. جمعیت کل کشور اتریش طبق آخرین اطالاعات سازمان آمار جهانی حدود ۸٫۵ میلیون نفر اعلام شده است. و شهر وین با جمعیت حدودا ۲ میلیون نفر رتبه ۹ ام بزرگترین شهرهای اتحادیه اروپا را دارد و شهر بزرگی در قاره اروپا محسوب می شود. اتریش کشوری کوهستانی است و بارش باران یا برف تقریبا در اکثر روزهای سال اتفاق می افتد.  مردم اتریش بسیار با فرهنگ، اجتماعی و با سواد هستند. غالب جمعیت کشور اتریش را شهروندان اتریشی و اروپایی تشکیل می دهند و اثر زیادی از مهاجرین غیرقانونی نمی بینید. مردم اتریش کاملا به زبان آلمانی حرف می زنند. و فقط ممکن است لهجه متفاوتی نسبت به مردم آلمان داشته باشند در واقع شما می توانید با یادگیری زبان آلمانی می توانید انتخاب زندگی در اتریش، آلمان و سوئیس را پیش روی خود داشته باشید. بیش از نیمی از مساحت اتریش را کوهستان در بر گرفته است که شامل رشته کوه های آلپ می‌شود و حدود یک چهارم مردم این کشور در پایتخت این کشور (وین) زندگی می‌کنند.

وضعیت اقتصادی اتریش 

کشور اتریش زندگی سطح بالایی را برای شهروندان خود مهیا کرده است. در حال حاضر کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشور های جهان است. شرکت های کوچک و متوسط و همچنین استارت آپ ها نقش بسزایی در اقتصاد اتریش دارند همچنین صنعت توریسم در کشور اتریش ارزش بالایی دارد و پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته است و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اتریش در صنعت نیز پیشرفت هایی زیادی داشته است و مهمترین صنایع اتریش عبارت اند از:

 • صنایع مواد غذایی
 • تنقلات
 • ماشین آلات و فولاد سازی
 • صنعت الکتریک و الکترونیک
 • صنعت شیمی و اتومبیل سازی
 • صنعت چوب و کاغذ سازی

مهم ترین مناطق اقتصادی اتریش 

 • استان وین: خدمات مالی
 • اوبراسترایش: صنعت آهن، فولاد، شیمی و انواع ماشین آلات
 • استان فورآلبرگ: صنعت نساجی و انواع لباس
 • استان کرنتن: صنعت چوب و کاغذ
 • سالز بورگ: صنعت الکترونیک، چوب و کاغذ، انواع زمینه های تجاری و دادوستد اقتصادی
 • تیرول: صنعت شیشه و چوب

وضعیت کار و درآمد در سطح بسیار بالایی قراردارد و حتی در مقایسه با شرایط کار در آلمان نیز در وضعیت مناسب تری قرار دارد. نرخ بیکاری در برخی شهرهای اتریش آنقدر پایین است که موجب شده شرایط زندگی در اتریش برای بعضی از سرمایه داران و کارفرمایان به علت کمبود نیروی کار برای استخدام مجبور به پرداخت دستمزدهای بیشتری هستند. پایین ترین نرخ بیکاری در اروپای مرکزی با ۵٫۳ درصد متعلق به اتریش است.

 

طبق آمار ژانویه سال ۲۰۱۹  هزینه های زندگی در اتریش به شرح زیل می باشد:

 

حمل و نقل در اتریش

بلیط یک طرفه (مترو)۲٫۲۰ €
بلیط ماهانه (مترو)۴۴٫۰۰ €
شروع تاکسی۴٫۰۰ €
تاکسی هر ۱ کیلومتر۱٫۸۰ €
تاکسی هر ۱ ساعت۲۷٫۰۰ €
بنزین (۱ لیتر)۱٫۱۶ €

 

رستوران 

رستوران ارزان قیمت ۱۰٫۰۰ €
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)۵۰٫۰۰ €
McMeal در McDonalds۷٫۰۰ €
آبجو خانگی (۰٫۵ لیتری)۳٫۶۰ €
آبجو تولیدی (بطری ۰٫۳۳ لیتر)۳٫۸۰ €
کاپوچینو۲٫۹۳ €
کوکاکولا / پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر)۲٫۵۹ €

 

اجاره ماهانه خانه

آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر۶۷۰٫۵۵ €
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز۵۲۵٫۵۰ €
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر۱,۲۷۳٫۰۸ €
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز۹۷۷٫۷۳ €

 

تمامی قیمت های اعلام شده مربوط به ژانویه سال ۲۰۱۹ می باشد.

 

توریست کیمیا ارائه دهنده راحت‌ ترین و سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در اروپا برای شما و خانواده است. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت اروپا و ویزای شینگن با ما تماس بگیرید.

توریست کیمیا راحت‌ ترین و سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در اروپا برای شما و خانواده است. وبسایت گردشگری توریست کیمیا وابسته به هلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا و آژانس هواپیمایی آگرین گشت است که ارائه دهنده مطالب گردشگری و اقامت اروپا می باشد.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه