ویزای شینگن چیست ؟

ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست ؟

ویزای شینگن سندی معتبر است که برای سفر به کشور های عضو پیمان شینگن صادر می شود، و افرادی که خارج از محدوده کشور های حوزه شینگن هستند برای سفر به این کشورها نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند.

 

منطقه ی شینگن شامل ۲۶ کشور اروپایی است که طبق توافق نامه ای متعهد شده اند که شهروندان این کشورها می توانند آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر این منطقه سفر کنند و تمامی اشخاصی که خارج از این محدوده هستند برای ورود به این کشورها نیازمند اخذ ویزای شینگن هستند.

 

کشور های عضو منطقه شینگن

در ادامه فهرست کشور های عضو اتحادیه شینگن را می توانید مشاهده  کنید.

 

اتریشبلژیکجمهوری چکدانمارکاستونی
فنلاندفرانسهآلمانیونانمجارستان
ایسلندایتالیالتونیلیتوانیلوکزامبورگ
مالتهلندنروژلهستانپرتغال
اسلواکیاسلوونیاسپانیاسوئدسوییس
لیختن اشتاین

 

چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟

شهروندان کشورهای غیر عضو پیمان شینگن برای ورود به منطقه شینگن الزاما به ویزای شینگن نیاز دارند. هرچند، موارد استثنایی نیز برای این قانون وجود دارد: زیرا برخی از کشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند، هم چنان می توانند بدون ویزا به قلمروی شینگن وارد شوند.

 

انواع ویزای شینگن

 

۱ ویزای شینگن (USV)

ویزای اتحادیه‌ی شینگن (Uniform Schengen Visas) مجوز ورود و سفر به کشورهای عضو این پیمان را، برای حداکثر ۹۰ روز در هر ۶ ماه، اخذ می‌کنید. این ویزا در اصل همان ویزای توریستی برایگردشگران محسوب می‌شود. از طرفی این نوع از ویزا به چند دسته‌ی دیگر تقسیم می‌شود. این ویزا شامل موارد زیر است:  ویزای نوع A – ویزای نوع B- ویزای نوع C

 

۲ – ویزای اعتباری منطقه محدود (LTV)

این نوع از ویزا، ویزای اعتباری منطقه‌ محدوده (Limited Territorial Validity Visas) نام دارد. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که تنها به محدوده‌های مشخصی که در زمان اخذ ویزا اعلام می‌شود، سفر کرده و در آن‌ها اقامت داشته باشید. این ویزا به غیر از مناطق مشخص‌شده، در هیچ منطقه‌ دیگری اعتبار ندارد و دارنده‌ آن مجوز سفر به هیچ‌ یک از دیگر مناطق را ندارد.  

 

۳ – ویزای ملی (NV)

از ویزای ملی (National Visas) به عنوان ( ویزای نوع D) یاد می‌شود. این ویزا برای افرادی که برای تحصیل، کار یا کسانی که برای مدت‌زمان مشخصی و با هدف معینی، قصد اقامت در کشورهای ناحیه‌ی شینگن را دارند، صادر می‌شود. این ویزا نیز بسته به شرایط و هدف آن می‌تواند یک‌بار ورود یا چندبار ورود باشد و دارنده‌ی آن باید پس از اتمام اعتبار ویزا و پایان دوره‌ تعیین شده، به کشور خود بازگردد. با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوع D، بدون نیاز به اخذ روادید دیگری می‌توان به‌ تمامی کشورهای ناحیه‌ شینگن بدون محدودیت سفر کرد. 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • اصل و کپی گذرنامه
  • سه قطعه عکس رنگی ۳٫۵ * ۴٫۵
  • اسناد ملکی و مدارک شغلی و منابع مالی جهت اثبات تمکن مالی
  • بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد
  • بیمه مسافرتی
  • برگه تائیدیه رزرواسیون هتل (واچر)

 

برای مشاهده تورهای اروپایی و داخلی به سایت آگرین گشت مراجعه نمایید. 

 

توریست کیمیا راحت‌ ترین و سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در اروپا برای شما و خانواده است. وبسایت گردشگری توریست کیمیا وابسته به هلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا و آژانس هواپیمایی آگرین گشت است که ارائه دهنده مطالب گردشگری و اقامت اروپا می باشد.

افزودن یک دیدگاه