وین بهترین شهر دنیا برای زندگی

وین بهترین شهر دنیا برای زندگی

اگر قصد سفر و گردش در بهترین شهرهای اروپایی را دارید، پایتخت کشور اتریش بهترین گزینه برای شما می باشد. شهر وین پایتخت و بزرگترین شهر کشور اتریش است. این شهر بدلیل جاذبه های گردشگری فراوان، سالانه مسافران و گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. شهر وین نهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است و از لحاظ جاذبه های گردشگری، اقتصاد و کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد. وین به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی اعلام شده است و پس از وین شهر ملبورن در رتبه دوم قرار دارد. این شهر پراز جاذبه های زیبا و دیدنی ست که هر بیننده ای را به خود جذب می کند. آب و هوای شهر وین اتریش زبانزد همه گردشگران و مردم ساکن در این شهر می باشد. شهر وین در شمال شرقی کشور اتریش و در نزدیکی رود دانوب قرار دارد.

طبق تحقیقات واحد اطلاعات اکونومی که هر ساله شهر های جهان را از لحاظ سطح تحصیلات – زیرساخت شهری – رضایت شهروندان – فرهنگ و شرایط اقتصادی رتبه بندی می کند، وین به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی معرفی شده است. پس از وین و ملبورن، اوساکا در ژاپن سوم، کلگری در کانادا رتبه چهارم و سیدنی رتبه پنجم را کسب کردند.  طبق آمار این واحد تحقیقاتی شهر نیویورک در رتبه ۵۷، لندن در رتبه ۴۸، و پاریس با رتبه ۱۹ جزو ثروتمندترین شهرهای دنیا هستند، اما دارای بالاترین رتبه جرایم، تراکم و مشکلات حمل‌ و نقل عمومی نیز هستند. 

۱۰ شهر آخر فهرست  متعلق به خاورمیانه، آفریقا و آسیا هستند. دلیل این رتبه‌بندی خشونت ناشی از جنایت، طغیان، تروریسم و جنگ در این شهرها است.

علاوه‌ بر دمشق، داکا پایتخت بنگلادش، لاگوس پایتخت نیجریه، کراچی پایتخت پاکستان، و پورت مورسبی پایتخت پاپوآ گینه نو، دارای رتبه‌های بسیار پایینی هستند. شهرهایی که طی ۵ سال اخیر، نسبت گذشته، پیشرفت داشته‌اند شامل آبیجان، هانوی، بلگراد و تهران هستند. از بین ۱۴۰ شهر، تهران در رتبه ۱۲۸ قرار دارد. 

 

۱۰ شهر برتر دنیا برای زندگی  ۱۰ شهر بد دنیا برای زندگی
۱. وین، اتریش

۲. ملبورن، استرالیا

۳. اوساکا، ژاپن

۴. کلگری، کانادا

۵. سیدنی، استرالیا

۶. ونکوور، کانادا

۷. تورنتو، کانادا

۸. توکیو، ژاپن

۹. کپنهاگ، دانمارک

۱۰. آدلاید، استرالیا

۱. داکار، سنگال

۲. الجزیره، الجزیره

۳. داوالا، کامرون

۴. طرابلس، لیبی

۵. هراره، زیمبابوه

۶. پورت مورسبی، پاپوآ گینه نو

۷. کراچی، پاکستان

۸. لاگوس، نیجریه

۹. داکا، بنگلادش

۱۰. دمشق، سوریه

در ادامه می توانید ویدئویی زیبا از بهترین شهر جهان برای زندگی را مشاهده کنید .

 

 

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی جهت اخذ اقامت اروپا با شماره ۰۲۱۲۲۲۰۴۲۴۰ تماس بگیرید.

توریست کیمیا راحت‌ ترین و سریع ترین روش برای اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در اروپا برای شما و خانواده است. وبسایت گردشگری توریست کیمیا وابسته به هلدینگ بین المللی کیمیاسپنتا و آژانس هواپیمایی آگرین گشت است که ارائه دهنده مطالب گردشگری و اقامت اروپا می باشد.

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه